شم اقتصادی

شم اقتصادی

شم اقتصادی عنوان کتابی است که توسط یحیی محمدی نیا نوشته شده است. روی جلد این کتاب نوشته شده “شم اقتصادی، کتابی که به شما نمی گوید چه تصمیمی بگیرید، بلکه می گوید چگونه تصمیم بگیرید”

شم اقتصادی

این کتاب به اصطلاح ماهی گیری را به خواننده می آموزد. اینکه چطور در مواقع مختلف بهترین تصمیم صحیح اقتصادی را بگیرد.
نویسنده در توضیح این کتاب این‌طور نوشته:

“تا حالا شده سر یک دوراهی گیر کنید و ندانید کدام را انتخاب کنید؟ بیایید فرض کنیم که یکی را انتخاب کردید. اگر دوباره به یک دوراهی رسیدید چطور؟ اینجا انتخاب سخت‌تر می‌شود. زندگی پر از این دوراهی‌ها است. اما بعضی از این دوراهی‌ها، اقتصادی است و ما نمی‌توانیم به این راحتی یکی را انتخاب کنیم. چون یک طرف آن شکست و ضرر و طرف دیگر موفقیت و سود است.

اینکه دلار بخرم یا سکه؟ وارد دانشگاه بشوم یا بازار کار؟ کالای قسطی بخرم یا نقد؟ آیا خانه‌ام را بفروشم و سرمایه‌گذاری کنم؟ شم اقتصادی به شما مهارت‌هایی را می‌آموزد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید تصمیم‌های اقتصادی بهتری بگیرید. مهم نیست که شما از قبل چقدر اطلاعات اقتصادی داشتید، مهارت‌ها و تمرین‌های این کتاب طوری طراحی شده که همه افراد بتوانند بیشترین استفاده را از آن ببرند. برای بهتر شدن نیازی نیست که در دنیا تغییری ایجاد کنید، گاهی کافی است با آموختن، بهتر زندگی کنید.”

 

موضوعات کتاب شم اقتصادی

کتاب «شم اقتصادی» در چهارفصل نوشته‌شده که در فصل اول، موضوع تصمیم‌گیری و اهمیت آن و همچنین اشتباهات رایج در آن برای شما توضیح داده می‌شود. در فصل دوم به سراغ تفکراتی رفته که می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی روی ما تأثیر بگذارد و با آگاهی از آن‌ها ذهن‌مان را برای تصمیم‌های بهتر آماده می‌کنیم.
در فصل سوم چندین مهارت‌ مهم در تصمیم‌گیری مرور شده و در فصل آخر مفاهیم اصلی اقتصادی که دانستن آن‌ها برای تصمیم‌گیری موردنیاز است، به‌صورت ساده و کاربردی توضیح داده‌شده است.
این کتاب برخلاف اغلب کتاب‌های رایج، کاملاً کاربردی است. در کتاب «شَم اقتصادی» با تمریناتی روبرو هستیم که پله، پله قدرت تصمیم‌گیری ما را افزایش می‌دهد.
نویسنده در بخش مقدمه کتاب شم اقتصادی این‌طور می نویسد:

” مطالب این کتاب همه‌چیز نیست. ولی به تمام ‌چیز‌هایی که شما برای متفاوت شدن نیاز دارید، اشاره شده و آن‌ها را توضیح می‌دهد. اصلاً مگر کتاب کاملی در دنیا داریم که توسط انسان نوشته‌شده باشد؟ پس دنبال کامل‌ترین و بهترین کتاب نباشید. همین‌که شما تصمیم ‌گرفتید متفاوت باشید، کافی است. این یعنی قدم بزرگی برداشتید. پس فقط مطالب را بخوانید و تمرینات را انجام دهید.”

نویسنده این کتاب چه کسی است؟

یحیی محمدی نیایحیی محمدی نیا

کتاب شم اقتصادی توسط یحیی محمدی نیا نوشته شده است. یحیی محمدی نیا، مدرس و مشاور کسب و کار و سرمایه گذاری است. برای شناخت بیشتر نویسنده این کتاب می تواند اینجا کلیک کنید تا اطلاعات کامل تری بدست بیاورید.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

مطالب و موضوعات این کتاب برای افراد با سطوح دانش متفاوت، مفید و کاربردی است. بنابراین خواندن این کتاب را به همه افراد می توان توصیه کرد.

این کتاب توسط نشر اهل سخن در 176 صفحه به چاپ رسیده است.

نویسنده این کتاب، به شما اطمینان می دهد که بعد از خواندن اگر احساس کردید مطالب شم اقتصادی برای شما مفید نبوده است، همه پول پرداختی را به شما باز می گرداند.

شما برای خرید این کتاب کافی است اینجا کلیک کنید و آن را خریداری کنید.

دانلود مقدمه کتاب

برای آشنایی بیشتر شما با موضوعات و مطالب کتاب شم اقتصادی، می توانید از این قیمت فهرست و مقدمه این کتاب را دانلود کنید.

دانلود مقدمه و فهرست کتاب شم اقتصادی